Spor Toto Süper Lig Stad: Recep Tayyip Erdoğan Hava Durumu: 12 C Güneşli Hakem: Abdullah Yılmaz

ÖNEMLİ ANLAR

Maç sonucu 1 - 2
'90, Ryan Donk
'90, Jimmy Durmaz
Ferhat Görgülü
'85, Sancak Kaplan
Halil Çolak
'84, Mervan Çelik
'82, Andre Castro
'77, Özgür İleri
Nizamettin Çalışkan
'66, Kerem Şeras
Kafoumba Coulibaly
'66, Nemanja Tomic
Mervan Çelik
'62, Ante Kulusic
'58, Tunay Torun
'54, Sanaharib Malki
Tunay Torun
'42, Tabare Viudez
'32, Jimmy Durmaz
Maç Başladı
90 '90 Hakem Abdullah Yılmaz maçın son düdüğünü çalıyor. Gençlerbirliği deplasmanda Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etmeyi başarıyor.
90 '90 Sağ kanatta topla hızlı bir şekilde ilerleyen Mervan Çelik'e Ryan Donk yatarak sert bir müdahalede bulunuyor. Ve hakem Abdullah Yılmaz Ryan Donk'a sarı kartını gösteriyor. Bu kart sonrasında Ryan Donk cezalı duruma düşüyor.
90 '90 Hakem Abdullah Yılmaz maçın sonuna 4 dakika ilave ediyor.
90 '90 Gençlerbirliği son oyuncu değişikliği hakkınıda kullanıyor. Oyuna Ferhat Görgülü girerken Jimmy Durmaz oyundan çıkan isim oluyor.
88 '88 Kazanılan serbest vuruşun başına Tabare Viudez geçiyor. Kaleyi cepheden gören pozisyonda doğrudan kaleyi düşünüyor. Sert şutunda top son anda yön değiştirsede kaleci Johan Dahlin topun hakimiyetini sağlıyor.
86 '86 Sağ kanatta topla buluşan Mervan Çelik, rakip baskısını hissettiği anda müsait pozisyonda bulunan arkadaşı Jimmy Durmaz'a pasını aktarıyor. Pasında topla buluşan Jimmy Durmaz topu sol ayağına çektikten sonra vuruşunu yapıyor. Şutunda top üstten auta çıkıyor.
85 '85 Kasımpaşa son oyuncu değişikliği hakkınıda kullanıyor. Halil Çolak oyuna girerken Sancak Kaplan oyundan çıkan isim oluyor.
84 '84 Bogdan Stancu maçtaki ikinci asistini yapıyor.
84 '84 GOOOLL!! Gençlerbirliği Mervan Çelik ile maçta tekrar öne geçiyor. Hakan Aslantaş'ın pasında sağ kanatta topla buluşan Bogdan Stancu, ceza sahası içerisine girerek son çizgiye kadar iniyor. Yerden ortasında Kasımpaşa savunması topa müdahale edemiyor ve topu iyi takip eden Mervan Çelik savunmanın arasından sıyrılarak penaltı noktası biraz ilerisinde vuruşunu yapıyor. Şutunda kaleci Andreas Isaksson topa hamle yapsada topu ağlarla buluşturuyor.
82 '82 Gençlerbirliği savunmadan hızlı çıkıyor. Kasımpaşa yarı sahasının ortalarında topla buluşan Hakan Aslantaş'a Andre Castro sert bir müdahalede bulunuyor. Bu müdahale sonrasında hakem Andre Castro'ya sarı kartını çıkartıyor.
81 '81 Nizamettin Çalışkan'ın savunma arkasına doğru pasında Mervan Çelik ofsayt pozisyonunda kalıyor.
79 '79 Sol kanatta topla buluşan Ermin Zec, penaltı noktasına doğru ortasını yapıyor. Ortasında top savunmada Ryan Donk'da kalıyor.
77 '77 Gençlerbirliği'nde oyuncu değişikliği; Nizamettin Çalışkan oyuna girerken Özgür İleri oyundan çıkan isim oluyor.
76 '76 Tabare Viudez'in pasında topla buluşan Andre Castro, önündeki boş alanı kullandıktan sonra uzak mesafe olmasına rağmen şansını deniyor. Vuruşunda top üstten auta çıkıyor.
73 '73 Savunmanın uzaklaştıramadığı topta ceza sahası içerisinde topla buluşan Adem Büyük, topu sağ ayağına çektikten sonra yakın direğe doğru vuruşunu yapıyor. Şutunda top az farkla auta çıkıyor.
71 '71 Oyunun bu dakikalarına kadar topa daha çok sahip olan taraf Kasımpaşa.
68 '68 Sağ kanatta topla buluşan Hakan Aslantaş, ceza sahası ilk metrelerinde top bekleyen arkadaşı Mervan Çelik'e doğru ortasını yapıyor. Ortasında top Mervan Çelik'in biraz gerisine düşsede vuruşunu yapıyor. Top uzak kale direğinin hemen yanından auta çıkıyor.
66 '66 Kasımpaşa'da oyuncu değişikliği; Kafoumba Coulibaly oyuna girerken Kerem Şeras oyundan çıkan isim oluyor.
66 '66 Gençlerbirliği ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Oyuna Mervan Çelik girerken Nemanja Tomic oyundan çıkan isim oluyor.
62 '62 Hızlı gelişen atakta Gençlerbirliği yarı sahasının hemen başında topla buluşan Adem Büyük, kademeye gelen Ante Kulusic'i ilk hamlede geçsede daha sonrasında Ante Kulusic'in yaptığı sert müdahale ile yerde kalıyor. Ve hakem Abdullah Yılmaz Ante Kulusic'e sarı kartını gösteriyor.
60 '60 Sol kanattan Jimmy Durmaz'ın sürüklediği pozisyonda ceza yayı üzerinde topla buluşan Ermin Zec sol ayağı ile kaleyi düşünüyor. Vuruşunda top kaleci Andreas Isaksson'da kalıyor.
58 '58 Savunmanın uzun pasında Tunay Torun ile Jimmy Durmaz topa birlikte yükseliyor ve Tunay Torun rakibine faul yapıyor. Bu sert müdahale sonrasında Tunay Torun maçtaki ilk sarı kartı görüyor.
57 '57 Nemanja Tomic'in pasında sağ çaprazda topla buluşan Jimmy Durmaz, vuruş açısını yakaladıktan sonra vuruşunu yapıyor. Şutunda top kaleci Andreas Isaksson'da kalıyor.
54 '54 Kasımpaşa ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Tunay Torun oyuna girerken oyundan Sanaharib Malki çıkıyor.
52 '52 Sağ kanattan kazanılan kornerin başına Jimmy Durmaz geçiyor. Ortasında top savunmada kalıyor.
49 '49 Sağ kanatta topla buluşan Tabare Viudez, penaltı noktasına doğru ortasını yapıyor. Topla buluşan Adem Büyük müsait pozisyonda bulunan arkadaşı Sanaharib Malki'ye kafa pasını aktarıyor ve Sanaharib Malki tek vuruşla topu ağlarla buluşturuyor. Ancak maçın hakemi Adem Büyük'ün pasında Sanaharib Malki'nin ofsayt pozisyonunda olduğunu işaret ediyor.
48 '48 Dusko Tosic'in uzun pasında sol çaprazda topla buluşan Ermin Zec, kademeye gelen rakibi Ryan Donk'dan kurtulduktan sonra sağ ayağı ile vuruşunu yapıyor. Şutunda top üstten auta çıkıyor.
46 '46 Hakem Abdullah Yılmaz'ın düdüğü ile ikinci yarıya Gençlerbirliği başlıyor.
45 '45 Abdullah Yılmaz ilk yarının son düdüğünü çalıyor. İlk yarı 1-1'lik eşitlik ile son buluyor.
45 '45 Hakem Abdullah Yılmaz ilk yarının sonuna 1 dakika ilave ediyor.
42 '42 GOOOLL!! Kasımpaşa Tabare Viudez ile maçta eşitliği yakalıyor. Sol çaprazdan kazanılan serbest vuruşun başına Tabare Viudez geçiyor. Sağ ayağı ile uzak kale direğine doğru çok sert bir vuruş yapıyor. Kaleci Johan Dahlin'in bakışları arasında top ağlarla buluşuyor.
41 '41 Sol çaprazda topla buluşan Adem Büyük, ceza sahası içerisine doğru hareketleniyor. Kademeye gelen Özgür İleri'nin müdahelesi ile yerde kalıyor. Ve Kasımpaşa tehlikeli bir bölgeden serbest vuruş kazanıyor.
40 '40 Orta alanda topla buluşan Dusko Tosic'e Kerem Şeras faul yapıyor. Ve bu müdahale sonrasında Dusko Tosic yerde kalıyor.
37 '37 Hakan Aslantaş'ın pasında sağ çaprazda topla buluşan Jimmy Durmaz, ceza sahasına doğru hareketlendikten sonra kaleye uzak bir mesafe olmasına rağmen sol ayağı ile vuruşunu yapıyor. Şutunda top kaleci Andreas Isaksson'da kalıyor.
35 '35 Golden sonra oyun ağır bir tempoda devam ediyor.
32 '32 Bogdan Stancu golde asist yapıyor.
32 '32 GOOOLL!! Gençlerbirliği Jimmy Durmaz ile maçta öne geçiyor. Sol kanatta topla buluşan Bogdan Stancu, savunma arkasına koşu yapan arkadaşı Jimmy Durmaz'ı görüyor. Pasında topla buluşan Jimmy Durmaz ceza sahası içerisine doğru hareketleniyor. Kaleci ile karşı karşıya kalan Jimmy Durmaz, Andreas Isaksson'u ekarte ettikten sonra topu ağlarla buluşturuyor.
28 '28 Savunmadan dönen topta ceza sahası hemen dışında topla buluşan Kerem Şeras, bekletmeden vuruşunu yapıyor. Şutunda top kaleci Johan Dahlin'de kalıyor.
27 '27 Sol kanattan kazanılan serbest vuruşun başına Tabare Viudez geçiyor. Ön direğe doğru ortasında top Sanaharib Malki'ye gelmeden savunmada Ante Kulusic araya girerek topu kornere atıyor.
25 '25 Sağ kanatta topla buluşan Elyasa Süme, ceza sahası içerisine doğru ortasını yapıyor. Ortasında top doğrudan auta çıkıyor.
21 '21 Jimmy Durmaz'ın pasında Bogdan Stancu ofsayt pozisyonunda kalıyor.
19 '19 Adem Büyük'ün pasında ceza sahası içerisinde topla buluşan Kerem Şeras, sağ ayağı ile vuruşunu yapıyor. Şutunda top savunmada kalıyor.
19 '19 Yaşanan karambol sonrasında ceza yayı üzerinde topla buluşan Adem Büyük, bekletmeden yakın direğe doğru yerden vuruşunu yapıyor. Şutunda az farkla auta çıkıyor.
16 '16 Kullanılan taç sonrasında sol kanatta topla buluşan Jimmy Durmaz, savunma arkasına koşu yapan arkadaşı Ermin Zec'i düşünüyor. Pasında Ermin Zec ofsayt pozisyonunda kalıyor.
15 '15 Maçın bu bölümünde oyun orta sahada yaşanan fauller nedeniyle sıkça duraklıyor.
12 '12 Ceza yayı üzerinde sırtı kaleye dönük şekilde topla buluşan Oscar Scarione, topla birlikte yüzünü kaleye döndükten sonra vuruşunu yapıyor. Şutunda top kademeye gelen Ante Kulusic'e çarparak kornere çıkıyor.
11 '11 Hızlı gelişen atakta orta alanda topla buluşan Jimmy Durmaz, savunma arkasına koşu yapan arkadaşı Ermin Zec'i düşünüyor. Ancak pasında Ermin Zec ofsayt pozisyonunda kalıyor.
11 '11 Savunmadan Yalçın Ayhan'ın uzun pasında ceza sahası içerisinde topla buluşan Adem Büyük, rakip savunmanın baskısına rağmen bekletmeden vuruşunu yapıyor. Şutunda top savunmada kalıyor.
9 '9 Gençlerbirliği yarı sahasının hemen başında topla buluşan Sancak Kaplan'a Nemanja Tomic sert bir müdahalede bulunuyor. Ve bu müdahale sonrasında Sancak Kaplan yerde kalıyor.
5 '5 Maçtaki ilk tehlikeli atağı Kasımpaşa geliştiriyor. Ceza yayı üzerinde topla buluşan Oscar Scarione, topu sol ayağına çektikten sonra uzak kale direğine doğru vuruşunu yapıyor. Şutunda top yandan az farkla auta çıkıyor.
3 '3 Jimmy Durmaz'ın pasında sol kanatta topla buluşan Ermin Zec, ceza sahası içerisine girdikten sonra penaltı noktasına doğru ortasını yapıyor. Ortasında top rakip savunmada kalıyor.
1 '1 Abdullah Yılmaz'ın düdüğü ile maça Kasımpaşa başlıyor.
0 '0 Her iki takımda sahadaki yerlerini aldı ve maç birazdan başlayacak.
0 '0 Kasımpaşa ligde evinde oynadığı 12 karşılaşmada 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 5 yenilgi alırken, konuk Gençlerbirliği ise deplasmanda 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 8 yenilgi ile ligde kötü bir form grafiği sergiliyor.
0 '0 İki takım bu zamana kadar 19 kez karşı karşıya geldi. Bu maçlardan 6'sını Kasımpaşa, 4'ünü ise Gençlerbirliği kazandı. Kalan 9 maçta ise eşitlik bozulmadı.
0 '0 Gençlerbirliği'inde ise Oktay Delibalta, Ramazan Köse ve Jean-Jacques Gosso sakatlıkları nedeniyle bu zorlu karşılaşmada forma giyemeyecek olan isimler.
0 '0 Ev sahibi Kasımpaşa'da sakatlığı bulunan Orhan Şam dışında cezalı Alpaslan Öztürk bu maçta forma giyemeyecek.
0 '0 Karşılaşma öncesinde Kasımpaşa topladığı 35 puanla 5.sırada yer alırken konuk Gençlerbirliği ise 28 puanla 13.sırada yer alıyor.
0 '0 Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda saat 13:30'da başlayacak mücadeleyi hakem Abdullah Yılmaz yönetecek.
0 '0 Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında Kasımpaşa, kendi sahasında Gençlerbirliği'ni konuk ediyor.
Kasımpaşa Gençlerbirliği

Topla oynama

%53 %47

Kaleyi Bulmayan Şutlar

11 6

Kaleyi Bulan Şutlar

6 5

Korner

5 5
16 Faul 21
1 Ofsayt 4
3 Sarı Kart 1
0 Kırmızı Kart 0

ARALARINDAKİ SON 10 MAÇ

Galibiyet

3 5 2

İlk Yarı Galibiyet

1 5 4
Toplam Gol

2 0 - 1
42 - 3
44 - 5
06 - 7+
Alt / Üst

5
5
Gençlerbirliği 1 - 3 Kasımpaşa
Spor Toto Süper Lig, 19.10.2013
Gençlerbirliği 0 - 0 Kasımpaşa
Spor Toto Süper Lig, 3.5.2013
Kasımpaşa 2 - 2 Gençlerbirliği
Spor Toto Süper Lig, 8.12.2012
Gençlerbirliği 1 - 1 Kasımpaşa
Spor Toto Süper Lig, 24.4.2011
Kasımpaşa 1 - 1 Gençlerbirliği
Spor Toto Süper Lig, 20.11.2010
Gençlerbirliği 0 - 2 Kasımpaşa
Spor Toto Süper Lig, 14.2.2010
Kasımpaşa 0 - 4 Gençlerbirliği
Spor Toto Süper Lig, 30.8.2009
Kasımpaşa 0 - 0 Gençlerbirliği
Spor Toto Süper Lig, 1.3.2008
Gençlerbirliği 3 - 1 Kasımpaşa
Spor Toto Süper Lig, 30.9.2007
Kasımpaşa 2 - 1 Gençlerbirliği
Spor Toto Süper Lig, 15.3.1964
Spor Toto Süper Lig, 2013/2014 Sezonu, 25. Hafta
Maç Sonucu
1 1,50
X 3,50
2 4,00
Alt Üst
Alt 1,85
Üst 1,50
Toplam Gol
0-1 4,00
2-3 1,80
4-6 2,40
7+ 14,00
İlk Yarı
1 1,90
X 2,35
2 4,25
Handikaplı
1 2,55
X 3,50
2 (h) 1,90
Çifte şans
1X 1,05
12 1,09
X2 1,87
İlk Yarı/Maç Sonucu
11 2,15
1X 16,00
2X 13,00
12 4,25
X1 4,25
XX 6,00
X2 8,25
21 25,00
2X 13,00
22 7,50